GİR-2 | Warp Nedir? Kendimizi nasıl güvence altına alabiliriz?

ametiste15

Modaratör
Özet:Abi şimdi biz internette dolaşıyoruz Warp varartık benim ne halt yediğimi kimse göremez. Hayır abicim tamamı ile internet aleminde görünmez biri olamadın. Bunu karıştıran ve aşırı derecede güvenen dostlar var. Warp videomdan sonra özellikle dikkat ettim ve Gir serimizin 2. bölümünde değinmek istedim. VPN, proxy, warp harbiden bizi korur mu? #gir

1000035337.png
1000035338.png
Cloudflare'ın WARP'ı, 1.1.1.1 DNS çözümleyicisi bağlantınızı daha hızlı hale getirmek için DNS sorgularınızı işleyen ücretsiz bir uygulamadır. Bir VPN eklentisi diyebiliriz. WARP, trafiğinizi şifreleme ile korurken, 1.1.1.1, DNS'nizi size daha hızlı bir bağlantı sağlamak için optimize eder. Ancak bu hibrit yaklaşım sizi çevrimiçi ortamda güvenilir bir şekilde koruyabilir mi? Sizler için warp'ı test ettiğimde kesinlikle internette dolaşırken para harcamak istemeyen biri için kullanışlı ve surf kısmında başarılı. Lakin oyun, video ve film kısmında bazen gecikmeler olmuyor değil. O yüzden kaliteli bir vpn karşısında çok da harika bir şey diyemem. 1111 sizin verilerinizi gözetlemek isteyen herkesten koruyamaz ayrıca nasıl bir şifreleme seviyesi kullanıldığını da pek belirtmediği için biraz hayal kırıklığı yaratır.

Daha fazla bilgilere erişebilmek için bu yazıya tıklayarak videoya ulaşabilirsiniz.

Son konular