Sata 2 anakarta sata 3 port takilirmi?

merto14

Member
ANakartim sata 2 sdd var yari yariya performans dustu sata 3 donusturucu alsam performans artarmi siparis edicem ona gore.

Ekli dosyalar

• inbound1669197968682808133.jpg
    inbound1669197968682808133.jpg
    192.6 KB · Görüntüleme: 4

KaanEL

Active member
Bazı bulduğum kaynaklara göre Anakart'ınız SATA 3 desteklemiyorsa PCIe yoluyla takılanda sıkıntılar doğrucağı yönünde. Kısaca denemenizi pek tavsiye etmem.
Bu tarz kartlar hali hazırda SATA 3 olupta, slot sayısını arttırmak istiyen kişiler için uygun.

merto14

Member
Bazı bulduğum kaynaklara göre Anakart'ınız SATA 3 desteklemiyorsa PCIe yoluyla takılanda sıkıntılar doğrucağı yönünde. Kısaca denemenizi pek tavsiye etmem.
Bu tarz kartlar hali hazırda SATA 3 olupta, slot sayısını arttırmak istiyen kişiler için uygun.
Tecnopattaki bazi arkadaslar olur dediler siparis ettim bakalim bekleyip gorucez.

KaanEL

Active member
Tecnopattaki bazi arkadaslar olur dediler siparis ettim bakalim bekleyip gorucez.
Umarım dedikleri gibi olur.
Bende zaten oradaki insanlara göre cevap verdim, ekstra olarak ise yabancı bir arkadaşta hiçbir değişim olmamış. Gene SATA 2 performansı almış.

merto14

Member
Umarım dedikleri gibi olur.
Bende zaten oradaki insanlara göre cevap verdim, ekstra olarak ise yabancı bir arkadaşta hiçbir değişim olmamış. Gene SATA 2 performansı almış.
Frekans tv abiye insegram uzerinde yazdim cevap verdi eger pci girisi varsa sata 3 performansi alirsin dedi

KaanEL

Active member
Kargo sonunda geldi ama sadece yazma hizi artti okuma ayni kaldi pc acilirken boyle diyor
Herhangi bir tuşla geçin, inatla aynı yeri açıyorsa Bios kısmından Boot kısmına girin.
Windows hangi SSD'de yüklü ise onu "Boot 1" yapın.

merto14

Member
Herhangi bir tuşla geçin, inatla aynı yeri açıyorsa Bios kısmından Boot kısmına girin.
Windows hangi SSD'de yüklü ise onu "Boot 1" yapın.
Sdd birinci siraya aldim ama press any key exit neden yaziyo onu anlamadim direk acsa mesela hocam size zahmet ekran kartiyla ilgili konu actim bakma sansin varmi?

KaanEL

Active member
Sdd birinci siraya aldim ama press any key exit neden yaziyo onu anlamadim direk acsa mesela hocam size zahmet ekran kartiyla ilgili konu actim bakma sansin varmi?
Sorunuzu cevaplamam gerekirse.
Bilgisayar yeni taktığınız depolamayı Boot etmeye çalıştığı için böyle bir hata, içinde Windows yok o sebebten ötürüde sadece "şu şu bilgiler, şu cihaz aktif" diye bilgilendiriyor.
Boot 1 olarak ayarladığınız zaman asıl Windows yüklü depolamayı, ilk önce Windows'u açar ondan sonra diğer cihazları okuyup, bilgilendirme yapar. Adı üstüne "Boot" ve evet, Boot kısmına depolamayı eklemezseniz kendi kendine tanıma ve açma gayretine kalkışmaz.
2.ci olarak eklersenizde 1.ci olanı açmaya çalışır ve Windows olmadığı için hata verir.

merto14

Member
Sorunuzu cevaplamam gerekirse.
Bilgisayar yeni taktığınız depolamayı Boot etmeye çalıştığı için böyle bir hata, içinde Windows yok o sebebten ötürüde sadece "şu şu bilgiler, şu cihaz aktif" diye bilgilendiriyor.
Boot 1 olarak ayarladığınız zaman asıl Windows yüklü depolamayı, ilk önce Windows'u açar ondan sonra diğer cihazları okuyup, bilgilendirme yapar. Adı üstüne "Boot" ve evet, Boot kısmına depolamayı eklemezseniz kendi kendine tanıma ve açma gayretine kalkışmaz.
2.ci olarak eklersenizde 1.ci olanı açmaya çalışır ve Windows olmadığı için hata verir.
Yani ne yapmam lazim biostan?

KaanEL

Active member
Yani ne yapmam lazim biostan?
Dediğim gibi.
Boot kısmından Windows hangi sürücüde yüklü ise onu Boot 1 olarak ayarlamanız lazım.
Öyle yaptığınız zaman ilk o sürücüyü açacak sonra geriye kalan hepsini.

1714812942604.png
Görseldeki gibi, Boot option 1 = Windows yüklü olan. Geri kalanları ise isteğe bağlı dağıtın.

merto14

Member
Dediğim gibi.
Boot kısmından Windows hangi sürücüde yüklü ise onu Boot 1 olarak ayarlamanız lazım.
Öyle yaptığınız zaman ilk o sürücüyü açacak sonra geriye kalan hepsini.

Ekli dosyayı görüntüle 421
Görseldeki gibi, Boot option 1 = Windows yüklü olan. Geri kalanları ise isteğe bağlı dağıtın.
Pek anlamadim ama ne yapmam lazim?

Ekli dosyalar

• inbound8472851849945957971.jpg
    inbound8472851849945957971.jpg
    675.1 KB · Görüntüleme: 2
  • inbound8653069814136525382.jpg
    inbound8653069814136525382.jpg
    842 KB · Görüntüleme: 2

Son konular