RX 7800XT sistemde LoL oynarken ekran donuyor

Muhammed Hamza Bayık

2 GHz Mod
2 GHz
Bu türlğ şeylerden dolayı insan zevk alması gereken oyundan/oyunlarda/bilgisayarından soğuyor maalesef. Ne diyim Allah kimsenin başına vermesin.

Muhammed Hamza Bayık

2 GHz Mod
2 GHz
aynen öyle valla hocam. umarım en kısa zamanda çözüm bulurum :(
Hocam ne yaptınız riot'tan geri dönüş oldu mu? Bu arada amd 24 ocakta rx7600xt ile beraber 24.1.1 sürücğsünü çıkaracakmış. Provası olan 23.40.01.10 sürümünde de bir çok hatanın düzeltildiği konuşuluyor. Sizde bir deneyebilirsiniz.

onur0103

New member
Hocam ne yaptınız riot'tan geri dönüş oldu mu? Bu arada amd 24 ocakta rx7600xt ile beraber 24.1.1 sürücğsünü çıkaracakmış. Provası olan 23.40.01.10 sürümünde de bir çok hatanın düzeltildiği konuşuluyor. Sizde bir deneyebilirsiniz.
1705495220990.png

Aynı sorun bendede mevcut daha önce ssd'den oyunu başka ssd ye alıp kare hızını sınırlandırarak çözmüştüm. Ekran kartı 3050 Bütün sistem OC BF 2042 de tık demeyen PC Lol gibi bir oyunda anlık kitleniyor bir bakıyorum rakip dibime gelmiş :D

RedDragon

Member
Hocam windowsun ayarlarıyla alakalı tavsiyeler falan verdiler önce. Güç seçeneklerini maksimuma alalım falan gibi. Onlar zaten hali hazırda öyleydi. Değişiklik yapmadan sorun devam ediyor diyerek video attım. Modeminizin ayarlarıyla İnternet baglantinizla alakalı dediler. Söyledikleri şeyler şu şekilde :
İlk olarak DNS adresini değiştirmen gerekiyor.
  • Windows tuşuna bas lütfen.
  • Denetim Masası yaz.
  • Ağ ve İnternet'i seç.
  • Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne tıkla
  • Gelen ekranda sol tarafta bulunan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin seçeneğini seç lütfen.
  • Aktif olarak kullandığın bağlantıların burada olacaktır. Kullandığın bağlantıya çift tıklayıp gelen pencerede Özellikler seçeneğini seçelim ve burada bulunan İnternet Protokolü Sürüm 6 (TCP/IPv6) yanındaki kutucuktan tikini kaldıralım.
  • İnternet Protokolü sürüm 4'ü seçip tekrar Özellikler seçeneğini seç.
  • Gelen ekranda Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini seç.
  • DNS olarak; 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 kullan lütfen.
Şu an iş yerindeyim akşam eve geçince deneyeceğim tavsiyelerini.

RedDragon

Member
Ekli dosyayı görüntüle 264

Aynı sorun bendede mevcut daha önce ssd'den oyunu başka ssd ye alıp kare hızını sınırlandırarak çözmüştüm. Ekran kartı 3050 Bütün sistem OC BF 2042 de tık demeyen PC Lol gibi bir oyunda anlık kitleniyor bir bakıyorum rakip dibime gelmiş :D
linkteki video benim değil ama sorun birebir bu bende. Sizdeki başka gibi geldi bana.

Muhammed Hamza Bayık

2 GHz Mod
2 GHz

RedDragon

Member

Muhammed Hamza Bayık

2 GHz Mod
2 GHz
Tamamdır hocam teşekkür ederim. Hocam bu driverdan sonra diyelim ki 24.1.1 çıktı. Driver güncellerken direkt radeon softwareden indir kur demem yeterli mi yoksa her seferinde ddu ya da amd cleanup utility ile silip yenisini mi kurmak daha sağlıklı?
Hocam bu beta sürüm olduğu için istisnai bir durum. Bir sonraki güncellemede tekrar ddu ile güncelleyin sonra yazılım üxerinden güncelleyebilirsiniz.

Son konular