Nealsak#6 Zam gelmeden Alınabilecek 10 Ucuz Ürün! Laptop Kulaklık Anakart ve Mouse

Frekans

Frekans TV
Yönetici
Selam Dostlar, #nealsak serimizde zam gelmeden alabileceğiz ucuz ya da uygun fiyatlı olabilecek ürünler seçtim. En düşük fiyatlı olanları seçerken fiyat performans olmasına özen gösterdim.Ürünler: https://www.amazon.com.tr/hz/wishlist...

XHP70 LED El Feneri 8:02
Isıtılabilir iç taban 7:39
GODOX SL-60W VİDEO IŞIĞI 05:53
Acer Aspire 3 A315-58 06:29
Ryzen 5 3600 5:33
Dinamik Mikrofon TONOR USB/XLR PC 7:02
ASUS Prime B550M-K 04:53
MAGIC-REFINER D19 03:10
HyperX Pulsefire Haste 02:11
Sony MDR-ZX310APB 03:55
Amazon Mekanik Klavye 0:58

ne_alsak_5 kopya.jpg

Ne alsak ne alsak diye düşünürken, epeydir de fırsatları takip ediyorum. Dedim ki ben bunları paylaşırınm. fiyatlar daha da yükseklmeden alabileceğiniz ucuz ya da uygun olabilecek şeyler seçtim. Ayaklarınız yerden kesilnmeyecek ısınacak.

Öncelikle neden Amazon'dan indirim yakaladım çünkü prime üyeliğim var çok pahalı bir şey de değil bazen iyi indirimler oluyor. Sponsor falan değil ben faydan dokunsun diye çekiyorum. İlk ürün 600 TL'ye alabileceğiniz en ideal mekanik klavyelerden biri olsa gerek, kargo vb ücretleri siz kendiniz bölgenize göre hesaplatırsınız o yüzden toplayıp söylemeyeceğim. TKL yapıdaki bu mekanik klavye, 62 tuşla geliyor, klasik mavi sesli bir takım var. Ayrıca kırmızı da mevcut ve farklı tasarım seçeneklerde de fiyat düşebiliyor. Sökülebilir ve değişebilir anahtar yapısı mevcut. Ayrıca yine sökülebilir c tipi kablo olması iyi düşünülmüş. Tak çalıştır yapıda ve en azından %40 alandan tasarruf sağlayan kompakt tasarımı hoşunuza gidecektir. 18 farklı aydınlatma modunu geçtim, 2000 tl lik klavyelerde bile bazen göremediğimiz full anti gölgeleme özelliği koymuşlar. Elbette türkçe tuş dizilimi yok. Ayrıca tetikleme gücü ve mesafesi bir tık rakipleri karşısında yüksek olsa da 50 milyon tıklanma ömrü gayet cazip duruyor. Şayet ergonomik iş görecek bir oyuncu klavyesi arıyorsanız bakabilirsiniz.

ikinci olarak 2 tane fare seçtim çünkü kimğinin bütçesi 800 tl çıkamayabilir o yüzden algternatif 300 tl civarı bir mouse seçtim. Aralarında 2 5 katı fiyat farkına nazaran performans olarak 2.5 kat vardır diyemem ama Hyper X pulsefire haste'in en azından pixart 3335 sensörle daha tutarlı ve performanslı olduğunu söyleyebilirim. kaldı ki flex kablo ile geldiği gibi aşırı derecede hafif. sadece 59 gram ve yüksek kalite saf teflon ayakla geliyor. Bununla birlikte yazılım desteği de olan Pulsefire Haste, 60 milyon tıklanma ömrü sunuyor. 16.000 DPI var, 450 IPs hız gayet iyi ve 40G hızlanma da fena değil. Elbette 3389 sensörle kıyaslayacak değilim ama giriş orta düzeyde FPS türü oyunlarda akar gidersiniz. En büyük handikapı yan tuş hissiyat ve malzeme olarak çok etkileyici değil. Ayrıca çok çabuk tozlanabilir ve temizlenmesi zordur. Tasarım da çok çekici diyemem.
Ucuz olanMAGIC-REFINER D19 ise ağırlık ayarı gibi imkanlar sunan değişik renk seçenekleri ile daha canlı hava sunmatyı başarmış bir model. İşin güzel yani 12.000 dpi destekliyor ve 13 farklı RGB arkadan aydınlatmalı efekt sunuyor.7 Programlanabilir tuş var ve makro ayarlamaları programla yapabiliyorsunuz. Sağlam bir kablo kulşlanmışlar. 89 gram ağırlık var, en eksik yanı ise sannırım 20g hızlanma sunması ve tepki bakımından bir tık zayıf kalması. Yine de fiyatına göre alınabilecek en fiyat performans mouse desem yeridir. Çünkü hem ergonomik hem de palm tutuşa biraz daha yatkın. Fiyatına göre adamlar modüler değişebilir gövde yapmışlar daha ne olsun.

Malum herkesin bütçesi bir oyuncu kulaklığına 2500 lira vermeye yetmiyor. Arkadaşlar dürüst olayım çoğu oyuncu kulaklığı sanki sana mükemmel bir ses kalitesi sunacakmış gibi şişiriliyor ama bana soracak olursanız sağlam bir müzik için üretilmiş bir kulaklık almak hepsinden daha mantıklı. O yüzden 445 TL'ye satılan Sony'nin mdr zx310 modeli fiyat performans olarak mükemmel bir çözüm olacaktır. Kargo şu bu derken 620 liraya geliyor ama hem telefonda hem de bilgisayarda kullanabilirsin. Ses şiddeti çok yüksek diyemem sonuçta 98dB fakat sony mdr serisindeki bass kalitesini başarılı bulurum. Elbette 30 mm'lik sürücü ile 50 arasında devasa fark var ama düşü ve yüksek frekans skalası bu kulaklıkta hiç fena değil. Bence fiyatına göre iş görecek kıvamda.

Şimdi 5500 tl ye kadar anakart ve işlemci yenilemesi yapmayı düşünen arkadaşlar için piaysadaki en ucuz b550 anakart olan Asus Prime M-K yı seçtim. Elbette en ucuz olmasının sebebi bir kere 6 faz vrm güç tasarımı ile gelmesi. 5x koruma 4 adet bellek yuvası, 4400 MHz bellek frekans desteği iyi olsa da çok iyi bir overclock performansı bekleyemin. Yine de ryzen 5 3600 işlemci ile hem pcie 4.0 avantajımız var hem de intel gibi sadece belleğe müdahale etmek gibi bir kısıtlamamız yok. Ayrıca usb 3.2 gen 2 olması müthiş. Aynı şekilde inceleme testlerimi de ekrana yansıtmak isterim, şayet sistem güncellemeyi düşünüyorsanız, yayın oyun ve render gibi işlerde 3600 fazlasıyla iş görecektir. Ryzen 5 5500 e de bakabilirsiniz ama fiyat performans olarak şu anda iyi duruyor.

Diğer ürünlerden bahsetmem gerekise Godox sl 60w'ı kendi çapında youtube stüdyosu kurmak isteyen dostlar için seçtim. 60w yüksek parlaklık sunan godox'un bu ışığından 2 tane alıp 25 m2 lik bir alanda yetecek kadar rahat ürün çekimi yapabilir aynı zamanda 5600K renk sıcaklığı ile daha tutarlı bideolar çekebilirsiniz. Elbette çok sessiz çalışan bir ışık diyemem ayrıca uygulama kontrolü gibi imkanlar yok fakat paket içeriği olarak farklı seçenekler olması iyi ve kumanda ile de kontrol edebilirsiniz.

Son konular