Minidup Analizi Yapabilir misiniz?

Overlokçu001

New member
İknici el bir ekran kartı aldım.Powercolor amd hd 7870 2gb gddr5 oc. Sistemim quad 8300 6gb ddr3 ram asus g41çipsetli anakart hdd ve 500w lık power çok kaliteli birşey değil. Driver yükledim hiçbir sıkıntı yok normal herşey fakat furmark testini 1 kez yaptım gene birşey yok. Lole girdim birkaç dk oynadım düşük ayarda sonra zorlayım dedim ve en yüksek ayarlara çektim ekran gitti sistem hala çalışıyor ama. Sonrasında açınca furmakta da aynı hatayı aldım. Bende 65w core duo bir işlemci taktım diğeri 95w idi. Sorunsuz çalıştı herşey. Power yetersiz geliyor dedim kendimce. Quad 8300 ü geri taktım gene yapacak mı diye deneyeyim dedim. Bu sefer yapmadı herşey sorunsuz çalıştı. Bende anlamadım. Kapanma sürecinde oluşturduğu minidump dosyalarını yapşalıyorum. Anlayanınız incelerse sevinirim.

turkmen

2 GHz Mod
2 GHz
Attığın 3 dosyada da hata şu:
Kod:
FAILURE_BUCKET_ID:  0x124_0_GenuineIntel_PROCESSOR_BUS_L0_SRC_ERR_M_NOTIMEOUT_IMAGE_GenuineIntel.sys

Burdan da anlaşıldığı üzere intel işlemciyle alakalı bir durum var. Muhtemelen güç kaynağını yükseltmek gerekiyor. Oyun oynarken işlemci sıcaklığını da kontrol et. Ama işlemciden kaynaklı o yüzde yüz.

Overlokçu001

New member
Attığın 3 dosyada da hata şu:
Kod:
FAILURE_BUCKET_ID:  0x124_0_GenuineIntel_PROCESSOR_BUS_L0_SRC_ERR_M_NOTIMEOUT_IMAGE_GenuineIntel.sys

Burdan da anlaşıldığı üzere intel işlemciyle alakalı bir durum var. Muhtemelen güç kaynağını yükseltmek gerekiyor. Oyun oynarken işlemci sıcaklığını da kontrol et. Ama işlemciden kaynaklı o yüzde yüz.
İşlemci sıcaklığım normal derecelerde hocam. İlk başta power dan şüphelenmiştim işlemciyi değiştirince düzeldi çünki 65w işlemci taktım. Sonra geri taktım 8300ü hiçbirsorun yaşamadım. İnceleme için teşekkür ederim, çok sağol hocam.

Muhammed Hamza Bayık

2 GHz Mod
2 GHz
İşlemci sıcaklığım normal derecelerde hocam. İlk başta power dan şüphelenmiştim işlemciyi değiştirince düzeldi çünki 65w işlemci taktım. Sonra geri taktım 8300ü hiçbirsorun yaşamadım. İnceleme için teşekkür ederim, çok sağol hocam.
Hocam ara ara değerleri kontrol ederek yapın. Eğer güçle alakalı bir sorun varsa bütün bileşenleri kucaklamak zorunda kalırsınız.

turkmen

2 GHz Mod
2 GHz
hocam zaten 65w işlemci takınca düzeliyorsa sorun powerden demektir. Çünkü düşük watt işlemciye güç veriyor ama yüksek watta veremiyor demek ki.

Son konular