F/P Sistem 14.999TL'YE F/P APU DDR5 SİSTEM!

F/P Sistem

ametiste15

Modaratör
Sistem Linki
https://bit.ly/sinerjiapu
Sistem Puanı
4.00 yıldız
Video Linki
https://youtu.be/0EQ8pcNbDoA?si=W-DWmFH7ZZTgZ4IU
Selam Dostlar gördüğünüz üzere yeni Apu işlemciler çıktı bunun üzerine sistem geliştirildi yorumlarınızı bekliyorum.

Aslında karşımızda yapay zeka özelliklerine sahip bir masaüstü işlemcisi var. Açmak gerekirse AMD Ryzen AI, yapay işleme verimliliğinde yüksek performans için tasarlanmış özel bir yapay zeka moturu, yapay zeka iş yükleri için optimize edilmiş bir Radeon grafik kartı motoru ve aynı şekilde güçlü yapay zeka özelliklere sahip işlemci çekirdekleri içeriyor.

Aslında kodçu arkadaşlar derin öğrenme, programlama dili vb. çalışmaları da burada rahatlıkla orta düzeyde icra edebilir. Düşük güç tüketimli bu işlemci toplamda 22mb önbellekle geliyor ve tablolara baktığımızda

Sistemde SSD'miz geleneksel bir orta sınıf gen3 SSD performansı sergilerken vaat edilen değerlere erişti. Bellek ise en azından cl40'ın üzerinde olmadığı için geleneksel bir performans sergiledi. B650 anakart alırsanız çok efsane olur.
Sizi çok bağlar mı bilmem ama eN azından ön tarafta usb portta maksimum 450 mb/s hız görmek 3.2 gen 2 olmasa da içime biraz su serpti.

Kasa ile alakalı çok bir şey söyleyemem sonuçta direkt gidin deepcool alın dedim. Ama izolasyon olarak iyi diyemem ayrıca hava akış potansiyeli de çok etkileyici değil kaldı ki egzost fan sesli çalışıyor.
Boşta şiddet normalken yük altında gpu olmasa bile sessliydi.
Anakart yüzey sıcaklıklarını beğendim gigabyte kalitesi kendisini belli ediyor.

Toparlayacak olursam birkaç özelleştirme ile ileriye yönelik kıvamında bir bilgisayar olacaktır. Sonuçta harbiden güçlü bir işlemciye sahibiz ve ddr5 ile de yüksek frekans avantajı ile programlarda akabilen bir bilgisayara sahibiz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240219_201230_Chrome.jpg
    Screenshot_20240219_201230_Chrome.jpg
    616 KB · Görüntüleme: 2

Son konular