Oyuncu Faresinde On The Fly Ne İşe Yarar? 26.000 DPI Kablosuz Mouse AORUS M6

Frekans

Frekans TV
Yönetici
Gigabyte Aorus M6 İnceleme

Gerçek 26.000 DPI Optik Sensör
Maksimum Hız:650ips
Hızlanma: 50G
Tuş: Omron 50 Milyon Tıklanma
RGB: Var
Full Programlanabilir
Yüzeye Göre Kalibrasyon
On the Fly DPI

Artılar
Sensör Gücü
RGB Şiddeti
Tuş Takımı
Tepkiler
Oyun Performansı
OTF. ve Program Avantajı
Kaldırma Mesafesi
Kalibrasyon

Eksiler
Kenar Yüzeyi Hissi
Scroll RGB Olabilirdi
DPI Ayarı
Bluetooth Olabilirdi (Unutmuşum yazmayı)

wefwe.jpg

Dostlar fare saniyede maksimum 8.5 hamleye kadar çıkabiliyor. Tabi seri bir oyuncuysanız click testte sonuç iyi çıktı. Scroll tekeri ve tuşlara söyleyecek pek sözüm yok çünkü kullanırken kendisini belli ediyor.

Farenin çekim mesafesi ve tepkileri gayet iyi. Kopma ya da gecikme hissetmedim. kaldı ki testlerde sonuç ortada. Genel olarak DPI dışında bir gecikme ya da takılma hissetmedim.
Hedef takibi ve tutarlılığı konusunda tepkileri çok hızlı yakınlık derecesi ise yeterli kıvamdaydı.
Çözünürlük mükemmel, keskinlik ve akıcılıksa iyi çıktı. Hız ise ortalama düzeyde çünkü 1000 Hz raporlama hızı limitine takılıyoruz.

Bence PAW3395'nin Pixart'ın diğer sensörlerine göre en belirgin özelliği, sensör okumalarını yoklama olaylarıyla senkronize eden ve hareketi daha tutarlı hissettirmesi beklenen MotionSync. Bu arada Farenin Nvidia Reflex düşük gecikme sertifikalı olduğunu da eklemeliyim.
Batarya olarak 74 saate kadar götürüyor demişler, bana 3 gün boyunca dayanabildi.

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım sınıflandıracak olursam high end dediğimiz ürünler ile sensör gücü bakımından kapışmayı deneyebilir ama pratikte orta segment bir ürün olduğu gerçeğini hissederiz. Özellikle FPS türü oyunlarda epey keyif aldım, kaldı ki büyük ölçekli stratejide de bayağı bir işimi gördü. Öyle ki hızına yetişemedim desem yeridir.

Son konular