Chrome.apk dosyası virüsmüdür ?

Mikest

New member
Selamaleyküm apk oyun indirirken bir siteden chrome.apk dosyası indi ama kurmadan hemen sildim malware ve Kaspersky ile taradım temiz çıktı format atmama gerek varmı şuan telefonda hiç bir olumsuzluk yok yavaşlama kasma gibi eskisi gibi yardımcı olursanız sevinirim

Muhammed Hamza Bayık

2 GHz Mod
2 GHz
Selamaleyküm apk oyun indirirken bir siteden chrome.apk dosyası indi ama kurmadan hemen sildim malware ve Kaspersky ile taradım temiz çıktı format atmama gerek varmı şuan telefonda hiç bir olumsuzluk yok yavaşlama kasma gibi eskisi gibi yardımcı olursanız sevinirim
Aleyküm Selam, .apk dosyasını indirdiğiniz site güvenilir bir site mi, indirdiğiniz siteyi yazar mısınız? Ayrıca eğer ki malware ve Kaspersky ile tarama yaptıysanız sorun çıkmaz. Bunların haricinde komple telefon taramasıda yapın. Çıkan sonuca göre değerlendirme yapalım.

Son düzenleme:

Mikest

New member
.apk dosyasını indirdiğiniz site güvenilir bir site mi, indirdiğiniz siteyi yazar mısınız? Ayrıca eğer ki malware ve Kaspersky ile tarama yaptıysanız sorun çıkmaz. Bunların haricinde komple telefon taramasıda yapın. Çıkan sonuca göre değerlendirme yapalım.
Siteyi bilmiyorum hocam kısaltma link değişik bir siteye attı chrome.apk indi virüs zaten biliyomda kurmadan bişey olurmu komple telefon taraması nasıl yapıcam Malware Kaspersky dışında ne kullanmalıyım

Muhammed Hamza Bayık

2 GHz Mod
2 GHz
Siteyi bilmiyorum hocam kısaltma link değişik bir siteye attı chrome.apk indi virüs zaten biliyomda kurmadan bişey olurmu komple telefon taraması nasıl yapıcam
Eset ve ya avast antivirüs uygulamalarını kullanarak tarama yapın. Dosyayı en kısa zamanda kaldırın. Ne idüğü belirsiz bir siteden inen dosyalara güven olmaz. Ayrıca siz başka bir apk mı indirecektiniz, yoksa chrome.apk mı indirecektiniz?

Muhammed Hamza Bayık

2 GHz Mod
2 GHz
Başka bir apk

Başka bir apk indiricektim
O zaman istisnasız virüslüdür. Hiç yoktan yanlışlıkka dosyayı kurarsanız, bazı ayarları yapmanızı engelleyebilir, internetiniz açıkken durduk yere reklam çıkmasına vb. şeylere sebep olabilir. .apk uzantılı bir dosya indireceğiniz zaman "Apkpure, Tamindir, Mailru" gibi nispeten daha güvenilir siteleri tercih edin. Siteler sizi apk dosyasını yüklemeden önce muhtemelen reklamlara yönlendirecektir. Cihazınıza bu türlü virüslü dosyalar inebilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Mikest

New member
O zaman istisnasız virüslüdür. Hiç yoktan yanlışlıkka dosyayı kurarsanız, bazı ayarları yapmanızı engelleyebilir, internetiniz açıkken durduk yere reklam çıkmasına vb. şeylere sebep olabilir. .apk uzantılı bir dosya indireceğiniz zaman "Apkpure, Tamindir, Mailru" gibi nispeten daha güvenilir siteleri tercih edin. Siteler sizi apk dosyasını yüklemeden önce muhtemelen reklamlara yönlendirecektir. Cihazınıza bu türlü virüslü dosyalar inebilir. Dikkatli olmakta fayda var.
Teşekkürler zaten dosyayı hemen sildim kurmadan içimde bi şüphe kaldı o yüzden bi foruma yazıyım dedim

Son konular